SP v rokometu: Slovenke že med najboljših 16

Slovenska ženska rokometna reprezentanca

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na današnji tekmi 3. kroga na svetovnem prvenstvu v nemškem Trierju premagala Angolo z 32:25 (15:15).

* Arena Trier, gledalcev 1303, sodnika: Pavičević in Ražnatović (oba Črna gora).
* Slovenija: Pandžić, Vojnović, Ferfolja, Rudman 1 (1), Gros 7 (2), Žabjek, Stanko 6 (1), Abina, Zulić, Irman 6, Koren, Vučko 1, Vrček 5, Krhlikar 2, Beganović 1, Amon 3.
* Angola: Branco, Alberto, Nenganga, Da Silva, Paulino, Machado 3, Silva, Paulo 4 (2), Kassoma 4, Kamalandua, Oliveira, Carlos 5 (1), Peres, Cazanga 6, Dos Santos 1, Guialo 2.
* Sedemmetrovke: Slovenija 7 (5), Angola 4 (3).
* Izključitve: Slovenija 8, Angola 12 minut.
* Rdeči karton: /.

Slovenske rokometašice so si že po treh tekmah skupinskega dela izborile nastop v osmini finala svetovnega prvenstva. Po uvodni senzacionalni zmagi nad Francozinjami in tesnem porazu proti Romunkam so danes v Trierju na kolena položile še Angolke in na svoj račun vpisale drugi par točk, od razpletov zadnjih dveh tekem pa bo znana njihova končna uvrstitev v skupini A. Slovenke se bodo v tekmah na izločanje križale s skupino B, v njej nastopajo Norvežanke, Čehinje, Švedinje, Poljakinje, Madžarke in Argentinke. Izbranke slovenskega selektorja Uroša Bregarja se bodo po dnevu premora v četrtek, 7. decembra, pomerile s Paragvajkami (14.00), dan kasneje pa še s Špankami (20.30).

Na koncu je vendarle odločila taktično-tehnična širina slovenskih rokometašic, ki so najboljše prihranile za končnico tekme. V 52. minuti so povedle z 28:23, lepo prednost tri minute pred koncem dvoboja oplemenitile na 30:23 in se Angolkam oddolžile za boleč poraz pred dvanajstimi leti na svetovnem prvenstvu v Sankt Peterburgu, ko se po porazu s 27:28 niso prebile v osmino finala.

V slovenski reprezentanci je bila znova najbolj učinkovita Ana Gros. Ostrostrelka francoskega Metza je Angolkam nasula sedem golov, po šest golov pa sta prispevali Tjaša Stanko in Neli Irman.