Nepremagljiva spet brez konkurence

Mikaela Shiffrin_54 Zlata lisica 2018

Američanka Mikaela Shiffrin je bila tudi danes daleč najhitrejša, tokrat na slaloma za 54. Zlato lisico v Kranjski Gori. Praktično nepremagljiva Američanka drugouvrščeno Švedinjo Frido Hansdotter prehitela s kar 1,47 sekunde prednosti. Tretje uvrščena Švicarka Wendy Holdener pa je Shiffrinovo zaostala za 1,60 sekunde. Zaostanek ostalih je znašal že več kot dve sekundi.
V finalu bosta nastopili dve Slovenki. Debitantka na 45. Zlati lisici Klara Livk je pred zaključkom vitranške zahtevne strmine naredila napako in ostala brez uvrstitve. Edina Slovenka, ki si je prismučala točke je bila Maruša Ferk, bila 20. (+6,17). A zaostanek v oklepaju za uvrstitvi pove vse.

Marcel Hirscher
Enako kot Američanka se do tekmecev obnaša Avstrijec Marcel Hirscher, ki na slalomu v švicarskem Adelbodnu dosegel svojo četrto zaporedno zmago. Drugi je bil njegov rojak Michael Matt (+0,13 sekunde), tretji pa Norvežan Henrik Kristoffersen (+0,16).
Slovenec Štefan Hadalin se ni uvrstil v finale in je dosegel 41. čas, Žan Kranjec, drugi Slovenec s startne liste, pa ni nastopil, ker je tako odlolič trener saj ni bilo veliko možnosti, da bi se Žan uvrsti v drugo vožnji.
Svetovni pokal za alpske smučarje se bo nadaljeval v Wengnu, kjer bo v petek, 12. januarja, najprej na sporedu kombinacija, v soboto je na programu smuk, dan pozneje pa še slalom.
Ženske predstavnice pa se iz Kranjske Gore odpravljajo v avstrijski Flachau, kjer bo v torek na sporedu nočni slalom.

Uradni logo 54 Zlate lisice

Izidi slaloma za Zlato lisico v Kranjski Gori in vrstni red v svetovnem pokalu alpskih smučark.