Od skupno 212 županov jih je 144 občine vodilo že doslej

mobilni telefon uporaba

Ljubljana, 3. decembra – V današnjem drugem krogu je župane dobila še tretjina občin, medtem ko so jih v dveh tretjinah izvolili že pred dvema tednoma. Po še neuradnih podatkih volilnih komisiji v kar 144 od skupno 212 občin na županskem položaju ne bo sprememb. Med izvoljenimi župani pa je le 22 žensk.

občina            dosedanji župan              novi župan
-------------------------------------------------------------------
Ajdovščina              Tadej Beočanin          Tadej Beočanin
Ankaran                 Gregor Strmčnik         Gregor Strmčnik
Apače                   Franc Pižmoht           Andrej Steyer
Beltinci                Milan Kerman            Marko Virag
Benedikt                Milan Gumzar            Milan Repič
Bistrica ob Sotli       Franjo Debelak          Franjo Debelak
Bled                    Janez Fajfar            Janez Fajfar
Bloke                   Jože Doles              Jože Doles
Bohinj                  Jože Sodja              Jože Sodja
Borovnica               Bojan Čebela            Bojan Čebela
Bovec                   Valter Mlekuž           Valter Mlekuž
Braslovče               Branimir Strojanšek     Tomaž Žohar
Brda                    Franc Mužič             Franc Mužič
Brezovica               Metod Ropret            Metod Ropret
Brežice                 Ivan Molan              Ivan Molan
Cankova                 Drago Vogrinčič         Danilo Kacijan
Celje                   Bojan Šrot              Bojan Šrot
Cerklje na Gorenjskem   Franc Čebulj            Franc Čebulj
Cerknica                Marko Rupar             Marko Rupar
Cerkno                  Jurij Kavčič            Gašper Uršič
Cerkvenjak              Marjan Žmavc            Marjan Žmavc
Cirkulane               Janez Jurgec            Antonija Žumbar
Črenšovci               Anton Törnar            Vera Markoja
Črna na Koroškem        Romana Lesjak           Romana Lesjak
Črnomelj                Mojca Čemas Stjepanovič Andrej Kavšek
Destrnik                Vladimir Vindiš         Franc Pukšič
Divača                  Alenka Štrucl Dovgan    Alenka Štrucl Dovgan
Dobje                   Franc Leskovšek         Franc Leskovšek
Dobrepolje              Janez Pavlin            Igor Ahačevčič
Dobrna                  Martin Brecl            Martin Brecl
Dobrova-Polhov Gradec   Franc Setnikar          Franc Setnikar
Dobrovnik               Marjan Kardinar         Marjan Kardinar
Dol pri Ljubljani       Janez Tekavc            Željko Savič
Dolenjske Toplice       Jože Muhič              Franc Vovk
Domžale                 Toni Dragar             Toni Dragar
Dornava                 Rajko Janžekovič        Janko Merc
Dravograd               Marijana Cigala         Marijana Cigala
Duplek                  Mitja Horvat            Mitja Horvat
Gorenja vas-Poljane     Milan Čadež             Milan Čadež
Gorišnica               Jožef Kokot             Jožef Kokot
Gorje                   Peter Torkar            Peter Torkar
Gornja Radgona          Stanislav Rojko         Stanko Rojko
Gornji Grad             Stanko Ogradi           Anton Špeh
Gornji Petrovci         Franc Šlihthuber        Franc Šlihthuber
Grad                    Cvetka Ficko            Cvetka Ficko
Grosuplje               Peter Verlič            Peter Verlič
Hajdina                 Stanislav Glažar        Stanislav Glažar
Hoče-Slivnica           Marko Soršak            Marko Soršak
Hodoš                   Ludvik Orban            Ludvik Orban
Horjul                  Janko Prebil            Janko Prebil
Hrastnik                Miran Jerič             Marko Funkl
Hrpelje - Kozina        Saša Likavec Svetelšek  Saša Likavec Svetelšek
Idrija                  Bojan Sever             Tomaž Vencelj
Ig                      Janez Cimperman         Janez Cimperman
Ilirska Bistrica        Emil Rojc               Emil Rojc
Ivančna Gorica          Dušan Strnad            Dušan Strnad
Izola                   Igor Kolenc             Danilo Markočič
Jesenice                Tomaž Tom Mencinger     Blaž Račič
Jezersko                Jurij Rebolj            Andrej Karničar
Juršinci                Alojz Kaučič            Alojzij Kaučič
Kamnik                  Igor Žavbi              Matej Slapar
Kanal                   Andrej Maffi            Tina Gerbec
Kidričevo               Anton Leskovar          Anton Leskovar
Kobarid                 Robert Kavčič           Marko Matajurc
Kobilje                 Robert Ščap             Robert Ščap
Kočevje                 Vladimir Prebilič       Vladimir Prebilič
Komen                   Valter Ščuka            Erik Modic
Komenda                 Stanislav Poglajen      Stanislav Poglajen
Koper                   Boris Popovič           Aleš Bržan
Kostanjevica na Krki    Ladko Petretič          Ladko Petretič
Kostel                  Lili Butina             Ivan Črnkovič
Kozje                   Milenca Krajnc          Milenca Krajnc
Kranj                   Boštjan Trilar          Matjaž Rakovec
Kranjska Gora           Janez Hrovat            Janez Hrovat
Križevci                Branko Belec            Branko Belec
Krško                   Miran Stanko            Miran Stanko
Kungota                 Igor Stropnik           Tamara Šnofl
Kuzma                   Jožef Škalič            Jožef Škalič
Laško                   Franc Zdolšek           Franc Zdolšek
Lenart                  Janez Kramberger        Janez Kramberger
Lendava                 Anton Balažek           Janez Magyar
Litija                  Franci Rokavec          Franc Rokavec
Ljubljana               Zoran Janković          Zoran Janković
Ljubno                  Franjo Naraločnik       Franjo Naraločnik
Ljutomer                Olga Karba              Olga Karba
Log-Dragomer            Miran Stanovnik         Miran Stanovnik
Logatec                 Berto Menard            Berto Menard
Loška Dolina            Janez Komidar           Janez Komidar
Loški Potok             Ivan Benčina            Ivan Benčina
Lovrenc na Pohorju      Joško Manfreda          Marko Rakovnik
Luče                    Ciril Rosc              Ciril Rosc
Lukovica                Matej Kotnik            Olga Vrankar
Majšperk                Darinka Fakin           Darinka Fakin
Makole                  Franc Majcen            Franc Majcen
Maribor                 Andrej Fištravec        Saša Arsenovič
Markovci                Milan Gabrovec          Milan Gabrovec
Medvode                 Nejc Smole              Nejc Smole
Mengeš                  Franc Jerič             Franc Jerič
Metlika                 Darko Zevnik            Darko Zevnik
Mežica                  Dušan Krebel            Dušan Krebel
Miklavž na D. polju     Leo Kremžar             Egon Repnik
Miren-Kostanjevica      Mauricij Humar          Mauricij Humar
Mirna                   Dušan Skerbiš           Dušan Skerbiš
Mirna Peč               Andrej Kastelic         Andrej Kastelic
Mislinja                Bojan Borovnik          Bojan Borovnik
Mokronog-Trebelno       Anton Maver             Anton Maver
Moravče                 Martin Rebolj           Milan Balažic
Moravske Toplice        Alojz Glavač            Alojz Glavač
Mozirje                 Ivan Suhoveršnik        Ivan Suhoveršnik
Murska Sobota           Aleksander Jevšek       Aleksander Jevšek
Muta                    Mirko Vošner            Miroslav Vošner
Naklo                   Marko Mravlja           Ivan Meglič
Nazarje                 Matej Pečovnik          Matej Pečovnik
Nova Gorica             Matej Arčon             Klemen Miklavič
Novo mesto              Gregor Macedoni         Gregor Macedoni
Odranci                 Ivan Markoja            Ivan Markoja
Oplotnica               Matjaž Orter            Matjaž Orter
Ormož                   Alojz Sok               Danijel Vrbnjak
Osilnica                Anton Vulf              Alenka Kovač
Pesnica                 Venčeslav Senekovič     Gregor Žmak
Piran                   Peter Bossman           Đenio Zadković
Pivka                   Robert Smrdelj          Robert Smrdelj
Podčetrtek              Peter Misja             Peter Misja
Podlehnik               Marko Maučič            Sebastian Toplak
Podvelka                Anton Kovše             Anton Kovše
Poljčane                Stanislav Kovačič       Stanislav Kovačič
Polzela                 Jože Kužnik             Jože Kužnik
Postojna                Igor Marentič           Igor Marentič
Prebold                 Vinko Debelak           Vinko Debelak
Preddvor                Miran Zadnikar          Rok Roblek
Prevalje                Matija Tasič            Matija Tasič
Ptuj                    Miran Senčar            Nuška Gajšek
Puconci                 Ernest Nemec            Ludvik Novak
Rače-Fram               Branko Ledinek          Branko Ledinek
Radeče                  Tomaž Režun             Tomaž Režun
Radenci                 Janez Rihtarič          Roman Leljak
Radlje ob Dravi         Alan Bukovnik           Alan Bukovnik
Radovljica              Ciril Globočnik         Ciril Globočnik
Ravne na Koroškem       Tomaž Rožen             Tomaž Rožen
Razkrižje               Stanko Ivanušič         Stanko Ivanušič
Rečica ob Savinji       Vincenc Jeraj           Ana Rebernik
Renče-Vogrsko           Aleš Bucik              Tarik Žigon
Ribnica                 Jože Levstek            Samo Pogorelc
Ribnica na Pohorju      Srečko Geč              Srečko Geč
Rogaška Slatina         Branko Kidrič           Branko Kidrič
Rogašovci               Edvard Mihalič          Edvard Mihalič
Rogatec                 Martin Mikolič          Martin Mikolič
Ruše                    Uroš Razpet             Urška Repolusk
Selnica ob Dravi        Igor Štruc              Vlasta Krmelj
Semič                   Polona Kambič           Polona Kambič
Sevnica                 Srečko Ocvirk           Srečko Ocvirk
Sežana                  Davorin Terčon          David Škabar
Slovenj Gradec          Andrej Čas              Tilen Klugler
Slovenska Bistrica      Ivan Žagar              Ivan Žagar
Slovenske Konjice       Miran Gorinšek          Darko Ratajc
Sodražica               Blaž Milavec            Blaž Milavec
Solčava                 Katarina Prelesnik      Katarina Prelesnik
Središče ob Dravi       Jurij Borko             Jurij Borko
Starše                  Bojan Kirbiš            Bojan Kirbiš
Straža                  Dušan Krštinc           Dušan Krštinc
Sveta Ana               Silvo Slaček            Silvo Slaček
Sv. Trojica v Sl. gor.  Darko Fras              David Klobasa
Sv. Andraž v Sl. gor.   Darja Vudler            Darja Vudler
Sv. Jurij ob Ščavnici   Miroslav Petrovič       Anton Slana
Sv. Jurij v Sl. gor.    Peter Škrlec            Peter Škrlec
Sveti Tomaž             Mirko Cvetko            Mirko Cvetko
Šalovci                 Iztok Fartek            Iztok Fartek
Šempeter-Vrtojba        Milan Turk              Milan Turk
Šenčur                  Ciril Kozjek            Ciril Kozjek
Šentilj                 Štefan Žvab             Štefan Žvab
Šentjernej              Radko Luzar             Radko Luzar
Šentjur                 Marko Diaci             Marko Diaci
Šentrupert              Rupert Gole             Andrej Martin Kostelec
Škocjan                 Jože Kapler             Jože Kapler
Škofja Loka             Miha Ješe               Tine Radinja
Škofljica               Ivan Jordan             Ivan Jordan
Šmarje pri Jelšah       Stanko Šket             Matija Čakš
Šmarješke Toplice       Bernardka Krnc          *Marjan Hribar, Bernardka Krnc
Šmartno ob Paki         Janko Kopušar           Janko Kopušar
Šmartno pri Litiji      Rajko Meserko           Rajko Meserko
Šoštanj                 Darko Menih             Darko Menih
Štore                   Miran Jurkošek          Miran Jurkošek
Tabor                   Anton Grobler           Marko Semprimožnik
Tišina                  Franc Horvat            Franc Horvat
Tolmin                  Uroš Brežan             Uroš Brežan
Trbovlje                Jasna Gabrič            Jasna Gabrič
Trebnje                 Alojzij Kastelic        Alojzij Kastelic
Trnovska vas            Alojz Benko             Alojz Benko
Trzin                   Peter Ložar             Peter Ložar
Tržič                   Borut Sajovic           Borut Sajovic
Turnišče                Vesna Jerala Zver       Borut Horvat
Velenje                 Bojan Kontič            Bojan Kontič
Velika Polana           Damijan Jaklin          Damijan Jaklin
Velike Lašče            Anton Zakrajšek         Tadej Malovrh
Veržej                  Slavko Petovar          Slavko Petovar
Videm                   Friderik Bračič         Branko Marinič
Vipava                  Ivan Princes            Goran Kodelja
Vitanje                 Mirko Polutnik          Slavko Vetrih
Vodice                  Aco Franc Šuštar        Aco Franc Šuštar
Vojnik                  Branko Petre            Branko Petre
Vransko                 Franc Sušnik            Franc Sušnik
Vrhnika                 Stojan Jakin            Daniel Cukjati
Vuzenica                Franc Franjo Golob      Franjo Golob
Zagorje ob Savi         Matjaž Švagan           Matjaž Švagan
Zavrč                   Miran Vuk               Slavko Pravdič
Zreče                   Boris Podvršnik         Boris Podvršnik
Žalec                   Janko Kos               Janko Kos
Železniki               Anton Luznar            Anton Luznar
Žetale                  Anton Butolen           Anton Butolen
Žiri                    Janez Žakelj            Janez Žakelj
Žirovnica               Leopold Pogačar         Leopold Pogačar
Žužemberk               Franc Škufca            Jože Papež

* kandidata sta prejela enako število glasov, o zmagovalcu bo odločil
žreb

Vir: MJU

Oddajte komentar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Komentirate prijavljeni s svojim WordPress.com računom. Odjava /  Spremeni )

Google+ photo

Komentirate prijavljeni s svojim Google+ računom. Odjava /  Spremeni )

Twitter picture

Komentirate prijavljeni s svojim Twitter računom. Odjava /  Spremeni )

Facebook photo

Komentirate prijavljeni s svojim Facebook računom. Odjava /  Spremeni )

Connecting to %s