Srebrnemu Štefanu Hadalinu prve stopničke za svetovni pokal

Slovenski nosilec srebrne medalje z minulega svetovnega prvenstva v alpskem smučanju, v švedskem Áreju Štefan Hadalin nadaljuje z izvrstnimi nastopi. Srebrni Hadalin je namreč danes, 22. februarja, v Banskem v Bolgariji zasedel odlično 3. mesto in tako Sloveniji prismučal sploh prve zmagovalne stopničke v alpski kombinaciji za svetovni pokal.

Zmagal je svetovni prvak v kombinaciji Francoz Alexis Pinturault, drugi pa je bil, le za pičlo stotinko sekunde, pred našim smučarjem Avstrijec Marcel Hirscher.

Štefan Hadalin

Naš srebrni Štefan Hadalin je bil pred Árejem in Banskim samo dvakrat v deseterici najboljših.  Konec lanskega leta je bil v slalomu v avstrijskem Saalbacha 8. mesta, pred tremi leti pa je na finalu v St. Moritzu bil na ekipni tekmi 10./JT/LN