Japonski čudežni deček Rjoju Kobajaši v Planici poletel 252 metrov, domače ljubitelje poletov razveselil Domen Prevc z 2. mestom

Rjoju Kobajaši, japonski skakalec, zmagovalec sezone 2018/19

Japonec Rjoju Kobajaši ((小林 陵侑, Kobayashi Ryōyū), ki je bil letos nepremagljiv in je dobitnik velikega kristalnega globusa je danes, 24. 3. 2019, dokončal zmagovalno serijo res uspešne sezone 2018/19. Pa ne samo to! 22-letni Japonec je pod Poncami v prvi seriji, na današnji posamični tekmi, v Planici z 252 metri zrušil rekord planiške letalnice. Kobajaši je v idealnih razmerah poletel 252 metrov daleč in letalnici, ki praznuje 50-letnico z rekordom čestital odličnim organizatorjem finala v smučarskih poletih. Za svetovnim rekordom (253,5m) je Kobajaši zaostal meter in pol.

Planica 2019 - gledalci

Da, bi s soncem obsijana Planica imele, za spet množico obiskovalce pravi učinek »domačega« uspeha pa je poskrbel Domen Prevc, ki je osvojil 2. mesto. Tretji pa je bil Nemec Marcus Eisenbichler.

Domen Prevc

Ob Domnu Prevcu (njegov polet v prvi seriji je bil dolg 239,5 metra, v finalu 222,5 metra) pa sta bila spet zelo razpoložena še dva slovenska skakalca, in sicer Timi Zajc, ki je osvojil peto mesto ter Anže Semenič 9. mesto.

Zajc je v točkovanju Planice 7 končal na tretjem mestu. Japonec Kobajaši pa res izjemnimi nastopi “pospravil” še mali kristalni globus za točkovanje poletov, najboljši pa je bil tudi v seštevku Planica 7.

In kaj dodati na koncu štiridnevnega planiškega športnega praznika? Vse je delovalo odlično. Po oceni osnovne šole si organizatorji zaslužijo petico, po oceni fakultetnega ocenjevanja pa čisto desetko.