Program, ki ga boste lahko deležni v Cankarjevem domu ta oktober 2019

Iz programske knjižice sezone 2019/20 v kateri program, ki ga boste deležni v Cankarjevem domu ta oktober 2019. Več pa si lahko ogledata tudi sporo na njihovi primerno urejeni spletni strani. Kaj boste izbrali pa je seveda vaša odločitev. No, pa si poglejmo, kaj so uvrstili v oktobrsko kulturno ponudbo v naši največji hiši kulturnih dogodkov:

Glasba

Cankarjevi torki

1. 10. Wendy Eisenberg Trio

Wendy Eisenberg, kitara; Trevor Dunn, bas; Ches Smith, bobni

The Stone in Ljubljana, kurator John Zorn

15. 10. Dovč & Gombač

5. 11. Miles Okazaki,kitara

V sklopu predstavitev Unstable Touring Network

19. 11. Bakalina Velika

26. 11. Duhovi

3. 12. Ljoba Jenče: O, lepa moja Vida

10. 12. Nicole Mitchell & Cory Smythe

The Stone in Ljubljana, kurator John Zorn

Koncerti ob 20. uri

Klub CD, 12, 8* €; 15. 10., 12. in 19. 11., 3. 12. 15, 10* €

Medijska pokrovitelja: Mladina, Radio Študent

ČE, 3. oktobra, ob 19.30

Kromatika in za izven

Simfonični orkester RTV Slovenija

Dirigent: Rossen Milanov

Solist: Dejan Lazić, klavir

Program: L. Vrhunc, Med prsti zven podobe II; F. Chopin, Koncert za klavir in orkester št. 1; J. Brahms, Simfonija št. 4

Gallusova dvorana, 8, 11, 15, 19, 6* €

TO, 8. oktobra, ob 20. uri

B. Martinů: Ženitev

Opera v dveh dejanjih

Libreto: Bohuslav Martinů, po drami N. Gogolja

Režija: Nana Milčinski; glasbeno vodstvo: Simon Dvoršak; koprodukcija: Slovensko komorno glasbeno gledališče, Cankarjev dom, Festival Velenje 

Linhartova dvorana, 12, 10* €

ČE, 10., in PE, 11. oktobra, ob 19.30

Modri I in II ter za izven

Refleksije

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Hossein Pishkar

Solist: Jaka Mihelač, bariton

Program: L. Firšt, Refleksije (prva izvedba); G. Mahler, Vandrovčeve pesmi; J. Sibelius, Simfonija št. 1 v e-molu, op. 39

Gallusova dvorana, 10, 14, 18, 22, 8*

NE, 13. oktobra, ob 20. uri

Abonma Glasbe sveta in za izven

The Mystery of the Bulgarian Voices feat. Lisa Gerrard

Skrivnost bolgarskih glasov z Liso Gerrard, Bolgarija, Avstralija

Generalna pokroviteljica abonmaja: Zavarovalnica Triglav d.d.

Gallusova dvorana, 22, 24, 30, 35, 17* €

PO, 14. oktobra, ob 20. uri

Zvokotok v CD

neuverBand

Program: I. Xenakis, X. Dayer, P. Clift, A. Corrales

V sodelovanju z Zavodom Sploh

S podporo Pro Helvetia in Kulturelles.bl

Klub CD, 10, 8*

SR, 16. oktobra, ob 19.30

Mladi mladim

Neža Podbršček angleški rog 
Grega Rus kontrabas

V sodelovanju z Glasbeno mladino ljubljansko

Klub CD, 5 €

ČE, 17. oktobra, ob 19.30

Kromatika in za izven

Simfonični orkester RTV Slovenija

Dirigent: Roberto González-Monjas

Solistka: Yeol Eum Son, klavir

Program: S. Prokofjev, Simfonija št. 1, »Klasična«; W. A. Mozart, Koncert za klavir in orkester št. 24; Koncert za klavir št. 8; R. Dubugnon, Komorna simfonija št. 2

Gallusova dvorana, 8, 11, 15, 19, 6* €

ČE, 17. oktobra, ob 20. uri

Božo Vrećo

Koncert sevdaha

Linhartova dvorana, razprodano

PE, 18. oktobra, ob 19.30

Panda

Daleč stran od ponorelega sveta

Predstavitev novega albuma

Linhartova dvorana, 17, 20, 14*

PE, 18. oktobra, ob 20. uri

Zlati abonma in za izven

Filharmonični orkester iz Osla

Dirigent: Vasilij Petrenko

Solist: Leif Ove Andsnes, klavir

Program: R. Strauss, Don Juan, simfonična pesnitev, op. 20; E. Grieg, Koncert za klavir in orkester v a-molu, op. 16; D. Šostakovič, Simfonija št. 10 v e-molu, op. 93

Glavni pokrovitelj abonmaja: Mercator d.d.

Gallusova dvorana, 25, 38, 50, 60 €

ČE, 24., in PE, 25. oktobra, ob 19.30

Oranžni I in II ter za izven

Med velikimi in malimi

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Philipp von Steinaecker

Solist: Enrico Dindo, violončelo

Program: L. van Beethoven, Simfonija št. 1 v C-duru, op. 21; J. Haydn, Koncert za violončelo in orkester št. 2 v D-duru, Hob. VIIb/2, op. 101; F. Schubert, Simfonija št. 9 v C-duru, D. 944, »Velika«

Gallusova dvorana, 12, 18, 23, 28, 10*

SO, 26. oktobra, ob 20. uri

Rade Šerbedžija & Zapadni kolodvor

Koncert

Gallusova dvorana, 21, 24, 28, 33, 17*

ČE, 31. oktobra (razprodano), in PE, 1. novembra, ob 20. uri

Dan D

Klub CD, 18, 15* €

Gledališče in ples

NE, 6. oktobra, ob 19.30
Abonma Veličastnih 7 in izven

CCN – Ballet de Lorraine
Histoires sans Histoires(s) – stoletje Mercea Cunninghama
Zvočni ples in Deževni gozd, koreografija: Merce Cunningham; glasba: David Tudor; Za štiri stene; koreografija: Petter Jacobsson in Thomas Caley; glasba: John Cage

Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana

Medijska pokroviteljica: Delo Sobotna priloga

Gallusova dvorana, 28, 25, 21, 17, 14*

SR, 16. oktobra, ob 20. uri

DE-SET

Plesna predstava

Koncept, koreografija: Michal Rynia, Nastja Bremec Rynia; glasba: duo Silence; produkcija: Umetniško društvo M&N DC.

Linhartova dvorana, 12, 15, 10*

Spletna medijska pokroviteljica plesnih predstav: Parada plesa

Film

Festival Na Olimpu

ČE, 17. oktobra, ob 20. uri

Kralj Ojdip (1967)

SO, 19. oktobra, ob 20. uri

Medeja (1969)

Režija: Pier Paolo Pasolini

Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.

Kosovelova dvorana, posamezna projekcija 5’50, 5* €

Predavanja, literatura

TO, 8., in PO, 21. oktobra, ter TO, 5. novembra, ob 19. uri

Festival Na Olimpu

Komunikacije in mobilnost v antiki

Cikel predavanj prof. dr. Svetlane Slapšak

8. 10. Kako so v antiki prejemali dnevne novice

21. 10. Antični potopisi, turizem, spominki

5. 11. O prašičku, ki je umrl na poti

Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.

Kosovelova dvorana, posamezno predavanje 8, 6* €

PO, 7. oktobra, ob 19.30

Spomin na Luizo Pesjakovo

Literarni večer s slovenskimi samospevi in podelitev literarne nagrade mira za leto 2019

V sodelovanju s Slovenskim centrom Pen – Mira

Štihova dvorana, brezplačne vstopnice

SR., 9. oktobra, ob 19. uri

Norman Ohler

Popolna omama, Droge v tretjem rajhu

Pogovor z avtorjem knjige vodi mag. Marcel Štefančič jr.

V sodelovanju z Založbo Mladinska knjiga

Štihova dvorana, 8, 6* €

PE, 11. oktobra, ob 20. uri

Ob izidu

Wilhelm Müller – Franz Schubert

Zimsko popotovanje

Pesniško-glasbeni večer; nastopajo: pesnikMarjan Strojan; Christina Thaler, sopran; Bojan Gorišek, klavir

V sodelovanju s 3. programom Ra Slo – programom Ars in z Mladinsko knjigo

Klub CD, 7, 5* €

PO, 14. oktobra, ob 18. uri

Kritično razumevanje dinamike in kontekstov medreligijskega dialoga v Sloveniji

Okrogla miza

Sodelujejo: dr. Gregor Lesjak, direktor Urada za verske skupnosti RS; prof. dr. Aleš Črnič, UL FDV; izr. prof. dr. Anja Zalta; UL, Filozofska fakulteta; prof. dr. Lenart Škof, ZRS Koper; doc. dr.  Mari Jože Osredkar, UL, Teološka fakulteta; vodi: izr. prof. dr. Nadja Furlan Štante, ZRS Koper

V sodelovanju z Društvom za primerjalno religiologijo

Dvorana M3–4, brezplačne vstopnice

SR, 16. oktobra, ob 19. uri

Oživljene krivine

Pogovor z avtorjem istoimenske razstave Juretom Riharjem

Vodi: Janez Suhadolc

Steklena dvorana Lili Novy, brezplačne vstopnice

ČE, 17. oktobra, od 11. ure naprej

Od misli do klika

Predavajo: dr. Maryam Alimardani, Francesci Fernandes, mag. Erika Mondria, Michael Mondria

V sodelovanju s festivalom Speculum Artium, Delavski dom Trbovlje

Kosovelova dvorana, brezplačne vstopnice

Razstave

Do 1. marca

Ideja

Znanost in tehnologija antične Grčije

Dosežki, ideje in dognanja, ki so postavili temelje celotni zahodni civilizaciji

V sodelovanju z Znanstvenim centrom in tehnološkim muzejem Noesis v Solunu

Generalna pokroviteljica: Krka, d. d., Novo mesto

Galerija CD, Dvorana Duše Počkaj, 8, 5* €

Do 3. novembra

Nino Mihalek

Zrak-zrak

Razstava letalske fotografije

Pokroviteljica Male galerije: Loterija Slovenije

Mala galerija, vstop prost

Od 9. oktobra do 4. novembra

Oživljene krivine

Thonet in Jurij Rihar

Razstava restavriranega pohištva

Prvo preddverje, vstop prost

Do 3. novembra

Festival Na Olimpu

Kozmetika v grški in rimski antiki

Vizualna predstavitev; avtorica Aleksandra Nestorovič

Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.

Prvo preddverje, vstop prost

Od 8. oktobra do 3. novembra

Likovni kritiki izbirajo

Izbor. Milena Zlatar

Avtor: Rudi Benetik

V sodelovanju s Slovenskim društvom likovnih kritikov

Prvo preddverje, Galerija Europlakat, vstop prost

Prireditve zunanjih organizatorjev

T 01 2417 122 E kongres@cd-cc-si

Od TO, 1., do ČE, 3. oktobra

19. Festival za tretje življenjsko obdobje

5. Festival celostnega zdravja – Dao Yah

Program: http://www.f3zo.si/ljubljana, festival-celostnegazdravja.si

Prireja: Proevent d.o.o.

Prostori CD, sejem in dogodki na odprtem odru prost vstop; predavanja Dao Yah dnevna vstopnica 15 €

SO, 5. oktobra, ob 19. uri

Tradicionalni dobrodelni Lions ples

Prireja: Lions klub Ljubljana

Velika sprejemna dvorana, 100 €

TO, 8. oktobra, ob 20. uri

Pink Floyd History

Posvečeno legendam rocka

Prireja: Predodrom d.o.o.

Gallusova dvorana, 25, 29, 34, 39, 44 €

SO, 12. oktobra, ob 19.30

Deva Premal & Miten z Manosom

Prireja: OM Vesna Forca s.p.

Gallusova dvorana, 29, 36, 43, 53 €

ČE, 17. oktobra, od 9.30

Zaposlovanje invalidov v Sloveniji

Pomen stabilnih pogojev zaposlovanja

Konferenca

Prireja: Zavod invalidskih podjetij Slovenije

Klub CD, zaključeno

SO, 19., in NE, 20. oktobra, ob 20. uri

Luka Šulić

Štirje letni časi Vivaldi & More

Prireja: Predodrom d.o.o.

Gallusova dvorana, 33’90, 37’90, 43’90, 49’90, 59’90 €

SO, 19. oktobra, ob 9. uri

Maraton pozitivne psihologije

Prireja: Skupina Primera d.o.o.

Linhartova dvorana, Drugo preddverje, vsa predavanja 89 €, posamezno 15 €

SO, 19., in NE, 20. oktobra

MineralFest

Sejem mineralov, fosilov in nakita

Kamniti spomini Zemlje in pogled v vesolje

Prireja: Conventio d.o.o.

Velika sprejemna dvorana; 5, 4* €, osnovnošolci 3 €, družine (2+2) 12 €; na dan 6’50, 5’50* €, osnovnošolci 4 €, družine 15 €

TO, 22. oktobra, ob 18.30

Slovenska gazela 2019

Prireja: Dnevnik d.d.

Linhartova dvorana, zaključeno

SR, 30. oktobra, ob 20. uri

Državna proslava ob dnevu reformacije
Prireja: Koordinacijski odbor za državne proslave in prireditve, Služba za državne proslave pri Ministrstvu za kulturo
Linhartova dvorana, zaključeno

Vpis abonmajev

Nakup abonmajev v Informacijskem središču CD ali z naročilom na E vstopnice@cd-cc.si

Abonma Veličastnih 7

6. 10. CCN – Ballet de Lorraine:Histoires sans histoire(s), Stoletje Mercea Cunninghama

25. 11. Balet SNG Maribor:Hora–Cantata

28. 12. Cirque Eloize: Hotel

25. 1. 2020, gledališka koprodukcija po motivih besedil Y. N. Hararija

18. 2. Patricia Guerrero: Distopija, festival Bi flamenko

17. 3. Faso Danse Théâtre:Kalakuta republika

11. 5. Batsheva – The Young Ensemble:Pogled & druge stvaritve

Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana

Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga

Pokroviteljica predstave Hotel: Lekarna Ljubljana

Pokrovitelj festivala Bi flamenko: BTC, d.d.

Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa

Cene abonmaja: 95, 115, 135, 155, 80* €

Zlati abonma

18. 10. Filharmonični orkester iz Osla,dirigent: Vasilij Petrenko, solist: Leif Ove Andsnes, klavir

11. 12. Komorni orkester Franza Liszta, dirigent: Gábor Takács-Nagy, solistka: Martha Argerich, klavir

Pokrovitelj koncerta: Better d.o.o.

8. 2. Festival Strings Lucerne, solist: Ian Bostridge, tenor, Ivo Gass, rog; umetniški vodja in koncertni mojster: Daniel Dodds

31. 3. W. A. Mozart: Rekviem, Komorni zbor Stuttgart, Dvorna kapela Stuttgart, dirigent: Frieder Bernius

16. 5. Akademija sv. Martina na poljih, dirigent in solist: Murray Perahia, klavir

1. 6. Richard Strauss: Elektra, opera, Orkester in Zbor Slovenske filharmonije, solisti in zbor HNK Ivana Zajca na Reki

Pokrovitelj opere: Revoz d.d.

Glavni pokrovitelj abonmaja: Mercator d.d.

Cene abonmaja: 120, 180, 245, 285 €

Srebrni abonma

20. 11. Aleksander Gadjiev, klavir

Pokroviteljica koncerta: Energetika Ljubljana

4. 12. Trio con Brio København

14. 1. Godalni kvartet Tetzlaff

10. 3. Jean Rondeau, čembalo

22. 4. Dan Zhu, violina, Michel Dalberto, klavir

6. 5. Grigorij Sokolov,klavir

Pokrovitelj koncerta: Riko d.o.o.

Cene abonmaja 72, 82, 88, 112, 60* €

Abonma Glasbe sveta

13. 10. The Mystery of the Bulgarian Voices feat. Lisa Gerrard,Bolgarija, Avstralija

4. 11. Iberi,Gruzija

17. 12. Alireza Ghorbani, Iran

14. 2. Rafael Riqueni, Španija, festival Bi flamenko

Pokrovitelj festivala: BTC, d.d.

9. 3. Pantha Du Prince: Conference of Trees, Nemčija, Norveška

13. 5. Koncert ob odprtju 36. festivala Druga godba

Generalna pokroviteljica abonmaja Glasbe sveta: Zavarovalnica Triglav d.d.

Cene abonmaja 75, 80, 100, 110, 60* €

Abonma Ad hoc

Abonma, ki ga sestavite sami iz glasbene, gledališke in plesne programske ponudbe; razen koncertov Zlatega abonmaja in prireditev zunanjih organizatorjev.

Od seštevka rednih cen ob hkratnem nakupu vstopnic Ad hoc odštejemo abonmajski popust: od šest do deset predstav 20 %, več kot deset 25 %.

Moj prvi abonma

Od 5. do 10. leta

30. 11. Peter in volk

23. 12. Mehurčki

11. 1. Kosovirja na leteči žlici

8. 2. Afriški živalski raj

7. 3. Kako zorijo ježevci

18. 4. Na dvorišču

Darilo abonentom: Zverjasec in Zverjašček, film

Cena abonmaja 38

Abonma Ivan

Od 11. do 15. leta
30. 11. Pesem o Odiseju

14. 12. Snežna kraljica

18. 1. SLO blues

22. 2. Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa

22. 3. Večer srečnih začetkov #3: miti, stvarjenja

9. 4. Moj lajf

Dariloabonentom:vstopnica za razstavo Ideja
Cena abonmaja 38

Abonma Cankar

Za dijake, študente in starejše

16. 10. DE-SET

28. 12. Cirque Eloize: Hotel

januarja – termin po izbiri 2020

8. 2. Solistika

22. 3. Večer srečnih začetkov #3: miti, stvarjenja

Po vsaki predstavi pogovor z ustvarjalci

Dariloabonentom:vstopnica za razstavo Ideja
Cena abonmaja 49

Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, življenjska zavarovalnica Ljubljana

Napovedujemo

ČE, 7., in PE, 8. novembra, ob 19.30

Modri I in II ter za izven

Prebujenje narave

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Jacek Kaspszyk

Solistka: Natalie Clein, violončelo

Program: E. Elgar, G. Mahler

Gallusova dvorana, 12, 18, 23, 28, 10*

Ne joči, Peter

SO, 9. novembra, ob 20. uri 

Naši filmi doma, premiera digitalno restavrirane kopije filma

Ne joči, Peter

Režija: France Štiglic

V sodelovanju s Slovenskim filmskim centrom

Linhartova dvorana, 6, 5`5* €

NE, 10. novembra, ob 20. uri

Mef in NOB

Ma ne že spet … Mef

Linhartova dvorana, 17, 20, 14*

TO, 12. novembra, ob 20. uri

Gnus, besede in reči

Gledališka predstava

Produkcija: APT – Anton Podbevšek Teater
Linhartova dvorana, 12, 15, 10*

Od SR, 13., do NE, 24. novembra

30. Ljubljanski mednarodni filmski festival – Liffe

http://www.liffe.si; predprodaja vstopnic: od 23. oktobra

Glavni pokrovitelj festivala: Telekom Slovenije, d.d.

Medijska pokrovitelja: Delo, d.o.o., Europlakat

Spletni medijski pokrovitelj: MMC RTV SLO

Cankarjev dom, Kino Bežigrad, Kinodvor, Kino Komuna, Slovenska kinoteka, Maribox (MB), Kino Metropol (CE), Anton Podbevšek Teater (NM)

SR, 20. novembra, ob 19.30

Srebrni abonma

Alexander Gadjiev klavir

Program: F. Liszt, F. Chopin, A. Skrjabin, O. Messiaen, B. Bartók

Pokrovitelj koncert: Energetika Ljubljana

Gallusova dvorana, 24, 20, 18, 15, 14* €

ČE, 21., in PE, 22. novembra, ob 19.30

Oranžni I in II ter za izven

Pozdrav iz Egipta

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: James Judd

Solistka: Jasminka Stančul, klavir

Program: L. van Beethoven, C. Saint-Saëns, R. Schumann

Gallusova dvorana, 12, 18, 23, 28, 10*


PO, 25. novembra, ob 19.30

Abonma Veličastnih 7
Balet SNG Maribor: Hora-Cantata
Koreografija: Edward Clug, Mauro Bigonzzeti
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana

Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga

Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa

Gallusova dvorana,, 15, 18, 20, 24

Od TO, 26. novembra, do NE, 1. decembra

35. Slovenski knjižni sejem

http://www.knjiznisejem.si 

Prirejata: Zbornica knjižnih založnikov in knjigotržcev pri GZS in CD

Prostori CD, prost vstop

ČE, 28., in PE, 29. novembra, ob 19.30

Modri I in II ter za izven

Hommage à Mozart

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Olari Elts

Solistka: Eldbjørg Hemsing, violina

Program: D. Smirnov, D. Šostakovič, V. Silvestrov, W. A. Mozart

Gallusova dvorana, 12, 18, 23, 28, 10*

PO, 9., in TO, 10. decembra, ob 19.30

Vlado Kreslin: Kreslinovanje

Gallusova dvorana, 21, 25, 29, 34, 17*

TO, 31. decembra, ob 20. uri

Amira & Bojan Z

Klub CD, 32 (s kozarcem pijače)

SO, 28., in PO, 30., ob 19.30, NE, 29., ob 18., TO, 31. decembra, ob 20. uri

Abonma Veličastnih 7 in izven

Cirque Éloize: Hotel

Umetniški vodja: Jeannot Painchaud; režija: Emmanuel Guillaume
Akrobacije, ples in glasba v živo, umetniški cirkus za vse generacije
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7 Petrol d.d., Ljubljana

Pokroviteljica predstave: Lekarna Ljubljana

Medijska pokroviteljica abonmaja: Sobotna priloga

Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa

Programska knjižica sezone 2019/20 je na voljo na informacijskih točkah v Cankarjevem domu, brezplačen izvod pa lahko naročite na info@cd-cc.si in vam ga pošljemo po pošti.

Glasba

Cankarjevi torki

1. 10. Wendy Eisenberg Trio

Wendy Eisenberg, kitara; Trevor Dunn, bas; Ches Smith, bobni

The Stone in Ljubljana, kurator John Zorn

15. 10. Dovč & Gombač

5. 11. Miles Okazaki,kitara

V sklopu predstavitev Unstable Touring Network

19. 11. Bakalina Velika

26. 11. Duhovi

3. 12. Ljoba Jenče: O, lepa moja Vida

10. 12. Nicole Mitchell & Cory Smythe

The Stone in Ljubljana, kurator John Zorn

Koncerti ob 20. uri

Klub CD, 12, 8* €; 15. 10., 12. in 19. 11., 3. 12. 15, 10* €

Medijska pokrovitelja: Mladina, Radio Študent

ČE, 3. oktobra, ob 19.30

Kromatika in za izven

Simfonični orkester RTV Slovenija

Dirigent: Rossen Milanov

Solist: Dejan Lazić, klavir

Program: L. Vrhunc, Med prsti zven podobe II; F. Chopin, Koncert za klavir in orkester št. 1; J. Brahms, Simfonija št. 4

Gallusova dvorana, 8, 11, 15, 19, 6* €

TO, 8. oktobra, ob 20. uri

B. Martinů: Ženitev

Opera v dveh dejanjih

Libreto: Bohuslav Martinů, po drami N. Gogolja

Režija: Nana Milčinski; glasbeno vodstvo: Simon Dvoršak; koprodukcija: Slovensko komorno glasbeno gledališče, Cankarjev dom, Festival Velenje 

Linhartova dvorana, 12, 10* €

ČE, 10., in PE, 11. oktobra, ob 19.30

Modri I in II ter za izven

Refleksije

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Hossein Pishkar

Solist: Jaka Mihelač, bariton

Program: L. Firšt, Refleksije (prva izvedba); G. Mahler, Vandrovčeve pesmi; J. Sibelius, Simfonija št. 1 v e-molu, op. 39

Gallusova dvorana, 10, 14, 18, 22, 8*

NE, 13. oktobra, ob 20. uri

Abonma Glasbe sveta in za izven

The Mystery of the Bulgarian Voices feat. Lisa Gerrard

Skrivnost bolgarskih glasov z Liso Gerrard, Bolgarija, Avstralija

Generalna pokroviteljica abonmaja: Zavarovalnica Triglav d.d.

Gallusova dvorana, 22, 24, 30, 35, 17* €

PO, 14. oktobra, ob 20. uri

Zvokotok v CD

neuverBand

Program: I. Xenakis, X. Dayer, P. Clift, A. Corrales

V sodelovanju z Zavodom Sploh

S podporo Pro Helvetia in Kulturelles.bl

Klub CD, 10, 8*

SR, 16. oktobra, ob 19.30

Mladi mladim

Neža Podbršček angleški rog 
Grega Rus kontrabas

V sodelovanju z Glasbeno mladino ljubljansko

Klub CD, 5 €

ČE, 17. oktobra, ob 19.30

Kromatika in za izven

Simfonični orkester RTV Slovenija

Dirigent: Roberto González-Monjas

Solistka: Yeol Eum Son, klavir

Program: S. Prokofjev, Simfonija št. 1, »Klasična«; W. A. Mozart, Koncert za klavir in orkester št. 24; Koncert za klavir št. 8; R. Dubugnon, Komorna simfonija št. 2

Gallusova dvorana, 8, 11, 15, 19, 6* €

ČE, 17. oktobra, ob 20. uri

Božo Vrećo

Koncert sevdaha

Linhartova dvorana, razprodano

PE, 18. oktobra, ob 19.30

Panda

Daleč stran od ponorelega sveta

Predstavitev novega albuma

Linhartova dvorana, 17, 20, 14*

PE, 18. oktobra, ob 20. uri

Zlati abonma in za izven

Filharmonični orkester iz Osla

Dirigent: Vasilij Petrenko

Solist: Leif Ove Andsnes, klavir

Program: R. Strauss, Don Juan, simfonična pesnitev, op. 20; E. Grieg, Koncert za klavir in orkester v a-molu, op. 16; D. Šostakovič, Simfonija št. 10 v e-molu, op. 93

Glavni pokrovitelj abonmaja: Mercator d.d.

Gallusova dvorana, 25, 38, 50, 60 €

ČE, 24., in PE, 25. oktobra, ob 19.30

Oranžni I in II ter za izven

Med velikimi in malimi

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Philipp von Steinaecker

Solist: Enrico Dindo, violončelo

Program: L. van Beethoven, Simfonija št. 1 v C-duru, op. 21; J. Haydn, Koncert za violončelo in orkester št. 2 v D-duru, Hob. VIIb/2, op. 101; F. Schubert, Simfonija št. 9 v C-duru, D. 944, »Velika«

Gallusova dvorana, 12, 18, 23, 28, 10*

SO, 26. oktobra, ob 20. uri

Rade Šerbedžija & Zapadni kolodvor

Koncert

Gallusova dvorana, 21, 24, 28, 33, 17*

ČE, 31. oktobra (razprodano), in PE, 1. novembra, ob 20. uri

Dan D

Klub CD, 18, 15* €

Gledališče in ples

Deževni gozd, foto Laurent Philippe

NE, 6. oktobra, ob 19.30
Abonma Veličastnih 7 in izven

CCN – Ballet de Lorraine
Histoires sans Histoires(s) – stoletje Mercea Cunninghama
Zvočni ples in Deževni gozd, koreografija: Merce Cunningham; glasba: David Tudor; Za štiri stene; koreografija: Petter Jacobsson in Thomas Caley; glasba: John Cage

Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana

Medijska pokroviteljica: Delo Sobotna priloga

Gallusova dvorana, 28, 25, 21, 17, 14*

SR, 16. oktobra, ob 20. uri

DE-SET

Plesna predstava

Koncept, koreografija: Michal Rynia, Nastja Bremec Rynia; glasba: duo Silence; produkcija: Umetniško društvo M&N DC.

Linhartova dvorana, 12, 15, 10*

Spletna medijska pokroviteljica plesnih predstav: Parada plesa

Film

Festival Na Olimpu

ČE, 17. oktobra, ob 20. uri

Kralj Ojdip (1967)

SO, 19. oktobra, ob 20. uri

Medeja (1969)

Režija: Pier Paolo Pasolini

Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.

Kosovelova dvorana, posamezna projekcija 5’50, 5* €

Predavanja, literatura

TO, 8., in PO, 21. oktobra, ter TO, 5. novembra, ob 19. uri

Festival Na Olimpu

Komunikacije in mobilnost v antiki

Cikel predavanj prof. dr. Svetlane Slapšak

8. 10. Kako so v antiki prejemali dnevne novice

21. 10. Antični potopisi, turizem, spominki

5. 11. O prašičku, ki je umrl na poti

Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.

Kosovelova dvorana, posamezno predavanje 8, 6* €

PO, 7. oktobra, ob 19.30

Spomin na Luizo Pesjakovo

Literarni večer s slovenskimi samospevi in podelitev literarne nagrade mira za leto 2019

V sodelovanju s Slovenskim centrom Pen – Mira

Štihova dvorana, brezplačne vstopnice

SR., 9. oktobra, ob 19. uri

Norman Ohler

Popolna omama, Droge v tretjem rajhu

Pogovor z avtorjem knjige vodi mag. Marcel Štefančič jr.

V sodelovanju z Založbo Mladinska knjiga

Štihova dvorana, 8, 6* €

PE, 11. oktobra, ob 20. uri

Ob izidu

Wilhelm Müller – Franz Schubert

Zimsko popotovanje

Pesniško-glasbeni večer; nastopajo: pesnikMarjan Strojan; Christina Thaler, sopran; Bojan Gorišek, klavir

V sodelovanju s 3. programom Ra Slo – programom Ars in z Mladinsko knjigo

Klub CD, 7, 5* €

PO, 14. oktobra, ob 18. uri

Kritično razumevanje dinamike in kontekstov medreligijskega dialoga v Sloveniji

Okrogla miza

Sodelujejo: dr. Gregor Lesjak, direktor Urada za verske skupnosti RS; prof. dr. Aleš Črnič, UL FDV; izr. prof. dr. Anja Zalta; UL, Filozofska fakulteta; prof. dr. Lenart Škof, ZRS Koper; doc. dr.  Mari Jože Osredkar, UL, Teološka fakulteta; vodi: izr. prof. dr. Nadja Furlan Štante, ZRS Koper

V sodelovanju z Društvom za primerjalno religiologijo

Dvorana M3–4, brezplačne vstopnice

SR, 16. oktobra, ob 19. uri

Oživljene krivine

Pogovor z avtorjem istoimenske razstave Juretom Riharjem

Vodi: Janez Suhadolc

Steklena dvorana Lili Novy, brezplačne vstopnice

ČE, 17. oktobra, od 11. ure naprej

Od misli do klika

Predavajo: dr. Maryam Alimardani, Francesci Fernandes, mag. Erika Mondria, Michael Mondria

V sodelovanju s festivalom Speculum Artium, Delavski dom Trbovlje

Kosovelova dvorana, brezplačne vstopnice

Razstave

Do 1. marca

Ideja

Znanost in tehnologija antične Grčije

Dosežki, ideje in dognanja, ki so postavili temelje celotni zahodni civilizaciji

V sodelovanju z Znanstvenim centrom in tehnološkim muzejem Noesis v Solunu

Generalna pokroviteljica: Krka, d. d., Novo mesto

Galerija CD, Dvorana Duše Počkaj, 8, 5* €

Do 3. novembra

Nino Mihalek

Zrak-zrak

Razstava letalske fotografije

Pokroviteljica Male galerije: Loterija Slovenije

Mala galerija, vstop prost

Od 9. oktobra do 4. novembra

Oživljene krivine

Thonet in Jurij Rihar

Razstava restavriranega pohištva

Prvo preddverje, vstop prost

Do 3. novembra

Festival Na Olimpu

Kozmetika v grški in rimski antiki

Vizualna predstavitev; avtorica Aleksandra Nestorovič

Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.

Prvo preddverje, vstop prost

Od 8. oktobra do 3. novembra

Likovni kritiki izbirajo

Izbor. Milena Zlatar

Avtor: Rudi Benetik

V sodelovanju s Slovenskim društvom likovnih kritikov

Prvo preddverje, Galerija Europlakat, vstop prost

Prireditve zunanjih organizatorjev

T 01 2417 122 E kongres@cd-cc-si

Od TO, 1., do ČE, 3. oktobra

19. Festival za tretje življenjsko obdobje

5. Festival celostnega zdravja – Dao Yah

Program: http://www.f3zo.si/ljubljana, festival-celostnegazdravja.si

Prireja: Proevent d.o.o.

Prostori CD, sejem in dogodki na odprtem odru prost vstop; predavanja Dao Yah dnevna vstopnica 15 €

SO, 5. oktobra, ob 19. uri

Tradicionalni dobrodelni Lions ples

Prireja: Lions klub Ljubljana

Velika sprejemna dvorana, 100 €

TO, 8. oktobra, ob 20. uri

Pink Floyd History

Posvečeno legendam rocka

Prireja: Predodrom d.o.o.

Gallusova dvorana, 25, 29, 34, 39, 44 €

SO, 12. oktobra, ob 19.30

Deva Premal & Miten z Manosom

Prireja: OM Vesna Forca s.p.

Gallusova dvorana, 29, 36, 43, 53 €

ČE, 17. oktobra, od 9.30

Zaposlovanje invalidov v Sloveniji

Pomen stabilnih pogojev zaposlovanja

Konferenca

Prireja: Zavod invalidskih podjetij Slovenije

Klub CD, zaključeno

SO, 19., in NE, 20. oktobra, ob 20. uri

Luka Šulić

Štirje letni časi Vivaldi & More

Prireja: Predodrom d.o.o.

Gallusova dvorana, 33’90, 37’90, 43’90, 49’90, 59’90 €

SO, 19. oktobra, ob 9. uri

Maraton pozitivne psihologije

Prireja: Skupina Primera d.o.o.

Linhartova dvorana, Drugo preddverje, vsa predavanja 89 €, posamezno 15 €

SO, 19., in NE, 20. oktobra

MineralFest

Sejem mineralov, fosilov in nakita

Kamniti spomini Zemlje in pogled v vesolje

Prireja: Conventio d.o.o.

Velika sprejemna dvorana; 5, 4* €, osnovnošolci 3 €, družine (2+2) 12 €; na dan 6’50, 5’50* €, osnovnošolci 4 €, družine 15 €

TO, 22. oktobra, ob 18.30

Slovenska gazela 2019

Prireja: Dnevnik d.d.

Linhartova dvorana, zaključeno

SR, 30. oktobra, ob 20. uri

Državna proslava ob dnevu reformacije
Prireja: Koordinacijski odbor za državne proslave in prireditve, Služba za državne proslave pri Ministrstvu za kulturo
Linhartova dvorana, zaključeno

Vpis abonmajev

Nakup abonmajev v Informacijskem središču CD ali z naročilom na E vstopnice@cd-cc.si

Abonma Veličastnih 7

6. 10. CCN – Ballet de Lorraine:Histoires sans histoire(s), Stoletje Mercea Cunninghama

25. 11. Balet SNG Maribor:Hora–Cantata

28. 12. Cirque Eloize: Hotel

25. 1. 2020, gledališka koprodukcija po motivih besedil Y. N. Hararija

18. 2. Patricia Guerrero: Distopija, festival Bi flamenko

17. 3. Faso Danse Théâtre:Kalakuta republika

11. 5. Batsheva – The Young Ensemble:Pogled & druge stvaritve

Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana

Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga

Pokroviteljica predstave Hotel: Lekarna Ljubljana

Pokrovitelj festivala Bi flamenko: BTC, d.d.

Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa

Cene abonmaja: 95, 115, 135, 155, 80* €

Zlati abonma

18. 10. Filharmonični orkester iz Osla,dirigent: Vasilij Petrenko, solist: Leif Ove Andsnes, klavir

11. 12. Komorni orkester Franza Liszta, dirigent: Gábor Takács-Nagy, solistka: Martha Argerich, klavir

Pokrovitelj koncerta: Better d.o.o.

8. 2. Festival Strings Lucerne, solist: Ian Bostridge, tenor, Ivo Gass, rog; umetniški vodja in koncertni mojster: Daniel Dodds

31. 3. W. A. Mozart: Rekviem, Komorni zbor Stuttgart, Dvorna kapela Stuttgart, dirigent: Frieder Bernius

16. 5. Akademija sv. Martina na poljih, dirigent in solist: Murray Perahia, klavir

1. 6. Richard Strauss: Elektra, opera, Orkester in Zbor Slovenske filharmonije, solisti in zbor HNK Ivana Zajca na Reki

Pokrovitelj opere: Revoz d.d.

Glavni pokrovitelj abonmaja: Mercator d.d.

Cene abonmaja: 120, 180, 245, 285 €

Srebrni abonma

20. 11. Aleksander Gadjiev, klavir

Pokroviteljica koncerta: Energetika Ljubljana

4. 12. Trio con Brio København

14. 1. Godalni kvartet Tetzlaff

10. 3. Jean Rondeau, čembalo

22. 4. Dan Zhu, violina, Michel Dalberto, klavir

6. 5. Grigorij Sokolov,klavir

Pokrovitelj koncerta: Riko d.o.o.

Cene abonmaja 72, 82, 88, 112, 60* €

Abonma Glasbe sveta

13. 10. The Mystery of the Bulgarian Voices feat. Lisa Gerrard,Bolgarija, Avstralija

4. 11. Iberi,Gruzija

17. 12. Alireza Ghorbani, Iran

14. 2. Rafael Riqueni, Španija, festival Bi flamenko

Pokrovitelj festivala: BTC, d.d.

9. 3. Pantha Du Prince: Conference of Trees, Nemčija, Norveška

13. 5. Koncert ob odprtju 36. festivala Druga godba

Generalna pokroviteljica abonmaja Glasbe sveta: Zavarovalnica Triglav d.d.

Cene abonmaja 75, 80, 100, 110, 60* €

Abonma Ad hoc

Abonma, ki ga sestavite sami iz glasbene, gledališke in plesne programske ponudbe; razen koncertov Zlatega abonmaja in prireditev zunanjih organizatorjev.

Od seštevka rednih cen ob hkratnem nakupu vstopnic Ad hoc odštejemo abonmajski popust: od šest do deset predstav 20 %, več kot deset 25 %.

Moj prvi abonma

Od 5. do 10. leta

30. 11. Peter in volk

23. 12. Mehurčki

11. 1. Kosovirja na leteči žlici

8. 2. Afriški živalski raj

7. 3. Kako zorijo ježevci

18. 4. Na dvorišču

Darilo abonentom: Zverjasec in Zverjašček, film

Cena abonmaja 38

Abonma Ivan

Od 11. do 15. leta
30. 11. Pesem o Odiseju

14. 12. Snežna kraljica

18. 1. SLO blues

22. 2. Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa

22. 3. Večer srečnih začetkov #3: miti, stvarjenja

9. 4. Moj lajf

Dariloabonentom:vstopnica za razstavo Ideja
Cena abonmaja 38

Abonma Cankar

Za dijake, študente in starejše

16. 10. DE-SET

28. 12. Cirque Eloize: Hotel

januarja – termin po izbiri 2020

8. 2. Solistika

22. 3. Večer srečnih začetkov #3: miti, stvarjenja

Po vsaki predstavi pogovor z ustvarjalci

Dariloabonentom:vstopnica za razstavo Ideja
Cena abonmaja 49

Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, življenjska zavarovalnica Ljubljana

Napovedujemo

ČE, 7., in PE, 8. novembra, ob 19.30

Modri I in II ter za izven

Prebujenje narave

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Jacek Kaspszyk

Solistka: Natalie Clein, violončelo

Program: E. Elgar, G. Mahler

Gallusova dvorana, 12, 18, 23, 28, 10*

Ne joči, Peter

SO, 9. novembra, ob 20. uri 

Naši filmi doma, premiera digitalno restavrirane kopije filma

Ne joči, Peter

Režija: France Štiglic

V sodelovanju s Slovenskim filmskim centrom

Linhartova dvorana, 6, 5`5* €

NE, 10. novembra, ob 20. uri

Mef in NOB

Ma ne že spet … Mef

Linhartova dvorana, 17, 20, 14*

TO, 12. novembra, ob 20. uri

Gnus, besede in reči

Gledališka predstava

Produkcija: APT – Anton Podbevšek Teater
Linhartova dvorana, 12, 15, 10*

Od SR, 13., do NE, 24. novembra

30. Ljubljanski mednarodni filmski festival – Liffe

http://www.liffe.si; predprodaja vstopnic: od 23. oktobra

Glavni pokrovitelj festivala: Telekom Slovenije, d.d.

Medijska pokrovitelja: Delo, d.o.o., Europlakat

Spletni medijski pokrovitelj: MMC RTV SLO

Cankarjev dom, Kino Bežigrad, Kinodvor, Kino Komuna, Slovenska kinoteka, Maribox (MB), Kino Metropol (CE), Anton Podbevšek Teater (NM)

SR, 20. novembra, ob 19.30

Srebrni abonma

Alexander Gadjiev klavir

Program: F. Liszt, F. Chopin, A. Skrjabin, O. Messiaen, B. Bartók

Pokrovitelj koncert: Energetika Ljubljana

Gallusova dvorana, 24, 20, 18, 15, 14* €

ČE, 21., in PE, 22. novembra, ob 19.30

Oranžni I in II ter za izven

Pozdrav iz Egipta

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: James Judd

Solistka: Jasminka Stančul, klavir

Program: L. van Beethoven, C. Saint-Saëns, R. Schumann

Gallusova dvorana, 12, 18, 23, 28, 10*


PO, 25. novembra, ob 19.30

Abonma Veličastnih 7
Balet SNG Maribor: Hora-Cantata
Koreografija: Edward Clug, Mauro Bigonzzeti
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana

Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga

Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa

Gallusova dvorana,, 15, 18, 20, 24

Od TO, 26. novembra, do NE, 1. decembra

35. Slovenski knjižni sejem

http://www.knjiznisejem.si 

Prirejata: Zbornica knjižnih založnikov in knjigotržcev pri GZS in CD

Prostori CD, prost vstop

ČE, 28., in PE, 29. novembra, ob 19.30

Modri I in II ter za izven

Hommage à Mozart

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Olari Elts

Solistka: Eldbjørg Hemsing, violina

Program: D. Smirnov, D. Šostakovič, V. Silvestrov, W. A. Mozart

Gallusova dvorana, 12, 18, 23, 28, 10*

PO, 9., in TO, 10. decembra, ob 19.30

Vlado Kreslin: Kreslinovanje

Gallusova dvorana, 21, 25, 29, 34, 17*

TO, 31. decembra, ob 20. uri

Amira & Bojan Z

Klub CD, 32 (s kozarcem pijače)

SO, 28., in PO, 30., ob 19.30, NE, 29., ob 18., TO, 31. decembra, ob 20. uri

Abonma Veličastnih 7 in izven

Cirque Éloize: Hotel

Umetniški vodja: Jeannot Painchaud; režija: Emmanuel Guillaume
Akrobacije, ples in glasba v živo, umetniški cirkus za vse generacije
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7 Petrol d.d., Ljubljana

Pokroviteljica predstave: Lekarna Ljubljana

Medijska pokroviteljica abonmaja: Sobotna priloga

Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa

Gallusova dvorana, 19, 22, 26, 30, 34, 19* €; silvestrska predstava 25, 29, 34, 38 € (s kozarcem pijače); popusti za družine

Gall

Programska knjižica sezone 2019/20 je na voljo na informacijskih točkah v Cankarjevem domu, brezplačen izvod pa lahko naročite na info@cd-cc.si in vam ga pošljemo po pošti.

Glasba

Cankarjevi torki

1. 10. Wendy Eisenberg Trio

Wendy Eisenberg, kitara; Trevor Dunn, bas; Ches Smith, bobni

The Stone in Ljubljana, kurator John Zorn

15. 10. Dovč & Gombač

5. 11. Miles Okazaki,kitara

V sklopu predstavitev Unstable Touring Network

19. 11. Bakalina Velika

26. 11. Duhovi

3. 12. Ljoba Jenče: O, lepa moja Vida

10. 12. Nicole Mitchell & Cory Smythe

The Stone in Ljubljana, kurator John Zorn

Koncerti ob 20. uri

Klub CD, 12, 8* €; 15. 10., 12. in 19. 11., 3. 12. 15, 10* €

Medijska pokrovitelja: Mladina, Radio Študent

ČE, 3. oktobra, ob 19.30

Kromatika in za izven

Simfonični orkester RTV Slovenija

Dirigent: Rossen Milanov

Solist: Dejan Lazić, klavir

Program: L. Vrhunc, Med prsti zven podobe II; F. Chopin, Koncert za klavir in orkester št. 1; J. Brahms, Simfonija št. 4

Gallusova dvorana, 8, 11, 15, 19, 6* €

TO, 8. oktobra, ob 20. uri

B. Martinů: Ženitev

Opera v dveh dejanjih

Libreto: Bohuslav Martinů, po drami N. Gogolja

Režija: Nana Milčinski; glasbeno vodstvo: Simon Dvoršak; koprodukcija: Slovensko komorno glasbeno gledališče, Cankarjev dom, Festival Velenje 

Linhartova dvorana, 12, 10* €

ČE, 10., in PE, 11. oktobra, ob 19.30

Modri I in II ter za izven

Refleksije

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Hossein Pishkar

Solist: Jaka Mihelač, bariton

Program: L. Firšt, Refleksije (prva izvedba); G. Mahler, Vandrovčeve pesmi; J. Sibelius, Simfonija št. 1 v e-molu, op. 39

Gallusova dvorana, 10, 14, 18, 22, 8*

NE, 13. oktobra, ob 20. uri

Abonma Glasbe sveta in za izven

The Mystery of the Bulgarian Voices feat. Lisa Gerrard

Skrivnost bolgarskih glasov z Liso Gerrard, Bolgarija, Avstralija

Generalna pokroviteljica abonmaja: Zavarovalnica Triglav d.d.

Gallusova dvorana, 22, 24, 30, 35, 17* €

PO, 14. oktobra, ob 20. uri

Zvokotok v CD

neuverBand

Program: I. Xenakis, X. Dayer, P. Clift, A. Corrales

V sodelovanju z Zavodom Sploh

S podporo Pro Helvetia in Kulturelles.bl

Klub CD, 10, 8*

SR, 16. oktobra, ob 19.30

Mladi mladim

Neža Podbršček angleški rog 
Grega Rus kontrabas

V sodelovanju z Glasbeno mladino ljubljansko

Klub CD, 5 €

ČE, 17. oktobra, ob 19.30

Kromatika in za izven

Simfonični orkester RTV Slovenija

Dirigent: Roberto González-Monjas

Solistka: Yeol Eum Son, klavir

Program: S. Prokofjev, Simfonija št. 1, »Klasična«; W. A. Mozart, Koncert za klavir in orkester št. 24; Koncert za klavir št. 8; R. Dubugnon, Komorna simfonija št. 2

Gallusova dvorana, 8, 11, 15, 19, 6* €

ČE, 17. oktobra, ob 20. uri

Božo Vrećo

Koncert sevdaha

Linhartova dvorana, razprodano

PE, 18. oktobra, ob 19.30

Panda

Daleč stran od ponorelega sveta

Predstavitev novega albuma

Linhartova dvorana, 17, 20, 14*

PE, 18. oktobra, ob 20. uri

Zlati abonma in za izven

Filharmonični orkester iz Osla

Dirigent: Vasilij Petrenko

Solist: Leif Ove Andsnes, klavir

Program: R. Strauss, Don Juan, simfonična pesnitev, op. 20; E. Grieg, Koncert za klavir in orkester v a-molu, op. 16; D. Šostakovič, Simfonija št. 10 v e-molu, op. 93

Glavni pokrovitelj abonmaja: Mercator d.d.

Gallusova dvorana, 25, 38, 50, 60 €

ČE, 24., in PE, 25. oktobra, ob 19.30

Oranžni I in II ter za izven

Med velikimi in malimi

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Philipp von Steinaecker

Solist: Enrico Dindo, violončelo

Program: L. van Beethoven, Simfonija št. 1 v C-duru, op. 21; J. Haydn, Koncert za violončelo in orkester št. 2 v D-duru, Hob. VIIb/2, op. 101; F. Schubert, Simfonija št. 9 v C-duru, D. 944, »Velika«

Gallusova dvorana, 12, 18, 23, 28, 10*

SO, 26. oktobra, ob 20. uri

Rade Šerbedžija & Zapadni kolodvor

Koncert

Gallusova dvorana, 21, 24, 28, 33, 17*

ČE, 31. oktobra (razprodano), in PE, 1. novembra, ob 20. uri

Dan D

Klub CD, 18, 15* €

Gledališče in ples

NE, 6. oktobra, ob 19.30
Abonma Veličastnih 7 in izven

CCN – Ballet de Lorraine
Histoires sans Histoires(s) – stoletje Mercea Cunninghama
Zvočni ples in Deževni gozd, koreografija: Merce Cunningham; glasba: David Tudor; Za štiri stene; koreografija: Petter Jacobsson in Thomas Caley; glasba: John Cage

Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana

Medijska pokroviteljica: Delo Sobotna priloga

Gallusova dvorana, 28, 25, 21, 17, 14*

SR, 16. oktobra, ob 20. uri

DE-SET

Plesna predstava

Koncept, koreografija: Michal Rynia, Nastja Bremec Rynia; glasba: duo Silence; produkcija: Umetniško društvo M&N DC.

Linhartova dvorana, 12, 15, 10*

Spletna medijska pokroviteljica plesnih predstav: Parada plesa

Film

Festival Na Olimpu

ČE, 17. oktobra, ob 20. uri

Kralj Ojdip (1967)

SO, 19. oktobra, ob 20. uri

Medeja (1969)

Režija: Pier Paolo Pasolini

Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.

Kosovelova dvorana, posamezna projekcija 5’50, 5* €

Predavanja, literatura

TO, 8., in PO, 21. oktobra, ter TO, 5. novembra, ob 19. uri

Festival Na Olimpu

Komunikacije in mobilnost v antiki

Cikel predavanj prof. dr. Svetlane Slapšak

8. 10. Kako so v antiki prejemali dnevne novice

21. 10. Antični potopisi, turizem, spominki

5. 11. O prašičku, ki je umrl na poti

Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.

Kosovelova dvorana, posamezno predavanje 8, 6* €

PO, 7. oktobra, ob 19.30

Spomin na Luizo Pesjakovo

Literarni večer s slovenskimi samospevi in podelitev literarne nagrade mira za leto 2019

V sodelovanju s Slovenskim centrom Pen – Mira

Štihova dvorana, brezplačne vstopnice

SR., 9. oktobra, ob 19. uri

Norman Ohler

Popolna omama, Droge v tretjem rajhu

Pogovor z avtorjem knjige vodi mag. Marcel Štefančič jr.

V sodelovanju z Založbo Mladinska knjiga

Štihova dvorana, 8, 6* €

PE, 11. oktobra, ob 20. uri

Ob izidu

Wilhelm Müller – Franz Schubert

Zimsko popotovanje

Pesniško-glasbeni večer; nastopajo: pesnikMarjan Strojan; Christina Thaler, sopran; Bojan Gorišek, klavir

V sodelovanju s 3. programom Ra Slo – programom Ars in z Mladinsko knjigo

Klub CD, 7, 5* €

PO, 14. oktobra, ob 18. uri

Kritično razumevanje dinamike in kontekstov medreligijskega dialoga v Sloveniji

Okrogla miza

Sodelujejo: dr. Gregor Lesjak, direktor Urada za verske skupnosti RS; prof. dr. Aleš Črnič, UL FDV; izr. prof. dr. Anja Zalta; UL, Filozofska fakulteta; prof. dr. Lenart Škof, ZRS Koper; doc. dr.  Mari Jože Osredkar, UL, Teološka fakulteta; vodi: izr. prof. dr. Nadja Furlan Štante, ZRS Koper

V sodelovanju z Društvom za primerjalno religiologijo

Dvorana M3–4, brezplačne vstopnice

SR, 16. oktobra, ob 19. uri

Oživljene krivine

Pogovor z avtorjem istoimenske razstave Juretom Riharjem

Vodi: Janez Suhadolc

Steklena dvorana Lili Novy, brezplačne vstopnice

ČE, 17. oktobra, od 11. ure naprej

Od misli do klika

Predavajo: dr. Maryam Alimardani, Francesci Fernandes, mag. Erika Mondria, Michael Mondria

V sodelovanju s festivalom Speculum Artium, Delavski dom Trbovlje

Kosovelova dvorana, brezplačne vstopnice

Razstave

Do 1. marca

Ideja

Znanost in tehnologija antične Grčije

Dosežki, ideje in dognanja, ki so postavili temelje celotni zahodni civilizaciji

V sodelovanju z Znanstvenim centrom in tehnološkim muzejem Noesis v Solunu

Generalna pokroviteljica: Krka, d. d., Novo mesto

Galerija CD, Dvorana Duše Počkaj, 8, 5* €

Do 3. novembra

Nino Mihalek

Zrak-zrak

Razstava letalske fotografije

Pokroviteljica Male galerije: Loterija Slovenije

Mala galerija, vstop prost

Od 9. oktobra do 4. novembra

Oživljene krivine

Thonet in Jurij Rihar

Razstava restavriranega pohištva

Prvo preddverje, vstop prost

Do 3. novembra

Festival Na Olimpu

Kozmetika v grški in rimski antiki

Vizualna predstavitev; avtorica Aleksandra Nestorovič

Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.

Prvo preddverje, vstop prost

Od 8. oktobra do 3. novembra

Likovni kritiki izbirajo

Izbor. Milena Zlatar

Avtor: Rudi Benetik

V sodelovanju s Slovenskim društvom likovnih kritikov

Prvo preddverje, Galerija Europlakat, vstop prost

Prireditve zunanjih organizatorjev

T 01 2417 122 E kongres@cd-cc-si

Od TO, 1., do ČE, 3. oktobra

19. Festival za tretje življenjsko obdobje

5. Festival celostnega zdravja – Dao Yah

Program: http://www.f3zo.si/ljubljana, festival-celostnegazdravja.si

Prireja: Proevent d.o.o.

Prostori CD, sejem in dogodki na odprtem odru prost vstop; predavanja Dao Yah dnevna vstopnica 15 €

SO, 5. oktobra, ob 19. uri

Tradicionalni dobrodelni Lions ples

Prireja: Lions klub Ljubljana

Velika sprejemna dvorana, 100 €

TO, 8. oktobra, ob 20. uri

Pink Floyd History

Posvečeno legendam rocka

Prireja: Predodrom d.o.o.

Gallusova dvorana, 25, 29, 34, 39, 44 €

SO, 12. oktobra, ob 19.30

Deva Premal & Miten z Manosom

Prireja: OM Vesna Forca s.p.

Gallusova dvorana, 29, 36, 43, 53 €

ČE, 17. oktobra, od 9.30

Zaposlovanje invalidov v Sloveniji

Pomen stabilnih pogojev zaposlovanja

Konferenca

Prireja: Zavod invalidskih podjetij Slovenije

Klub CD, zaključeno

SO, 19., in NE, 20. oktobra, ob 20. uri

Luka Šulić

Štirje letni časi Vivaldi & More

Prireja: Predodrom d.o.o.

Gallusova dvorana, 33’90, 37’90, 43’90, 49’90, 59’90 €

SO, 19. oktobra, ob 9. uri

Maraton pozitivne psihologije

Prireja: Skupina Primera d.o.o.

Linhartova dvorana, Drugo preddverje, vsa predavanja 89 €, posamezno 15 €

SO, 19., in NE, 20. oktobra

MineralFest

Sejem mineralov, fosilov in nakita

Kamniti spomini Zemlje in pogled v vesolje

Prireja: Conventio d.o.o.

Velika sprejemna dvorana; 5, 4* €, osnovnošolci 3 €, družine (2+2) 12 €; na dan 6’50, 5’50* €, osnovnošolci 4 €, družine 15 €

TO, 22. oktobra, ob 18.30

Slovenska gazela 2019

Prireja: Dnevnik d.d.

Linhartova dvorana, zaključeno

SR, 30. oktobra, ob 20. uri

Državna proslava ob dnevu reformacije
Prireja: Koordinacijski odbor za državne proslave in prireditve, Služba za državne proslave pri Ministrstvu za kulturo
Linhartova dvorana, zaključeno

Vpis abonmajev

Nakup abonmajev v Informacijskem središču CD ali z naročilom na E vstopnice@cd-cc.si

Abonma Veličastnih 7

6. 10. CCN – Ballet de Lorraine:Histoires sans histoire(s), Stoletje Mercea Cunninghama

25. 11. Balet SNG Maribor:Hora–Cantata

28. 12. Cirque Eloize: Hotel

25. 1. 2020, gledališka koprodukcija po motivih besedil Y. N. Hararija

18. 2. Patricia Guerrero: Distopija, festival Bi flamenko

17. 3. Faso Danse Théâtre:Kalakuta republika

11. 5. Batsheva – The Young Ensemble:Pogled & druge stvaritve

Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana

Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga

Pokroviteljica predstave Hotel: Lekarna Ljubljana

Pokrovitelj festivala Bi flamenko: BTC, d.d.

Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa

Cene abonmaja: 95, 115, 135, 155, 80* €

Zlati abonma

18. 10. Filharmonični orkester iz Osla,dirigent: Vasilij Petrenko, solist: Leif Ove Andsnes, klavir

11. 12. Komorni orkester Franza Liszta, dirigent: Gábor Takács-Nagy, solistka: Martha Argerich, klavir

Pokrovitelj koncerta: Better d.o.o.

8. 2. Festival Strings Lucerne, solist: Ian Bostridge, tenor, Ivo Gass, rog; umetniški vodja in koncertni mojster: Daniel Dodds

31. 3. W. A. Mozart: Rekviem, Komorni zbor Stuttgart, Dvorna kapela Stuttgart, dirigent: Frieder Bernius

16. 5. Akademija sv. Martina na poljih, dirigent in solist: Murray Perahia, klavir

1. 6. Richard Strauss: Elektra, opera, Orkester in Zbor Slovenske filharmonije, solisti in zbor HNK Ivana Zajca na Reki

Pokrovitelj opere: Revoz d.d.

Glavni pokrovitelj abonmaja: Mercator d.d.

Cene abonmaja: 120, 180, 245, 285 €

Srebrni abonma

20. 11. Aleksander Gadjiev, klavir

Pokroviteljica koncerta: Energetika Ljubljana

4. 12. Trio con Brio København

14. 1. Godalni kvartet Tetzlaff

10. 3. Jean Rondeau, čembalo

22. 4. Dan Zhu, violina, Michel Dalberto, klavir

6. 5. Grigorij Sokolov,klavir

Pokrovitelj koncerta: Riko d.o.o.

Cene abonmaja 72, 82, 88, 112, 60* €

Abonma Glasbe sveta

13. 10. The Mystery of the Bulgarian Voices feat. Lisa Gerrard,Bolgarija, Avstralija

4. 11. Iberi,Gruzija

17. 12. Alireza Ghorbani, Iran

14. 2. Rafael Riqueni, Španija, festival Bi flamenko

Pokrovitelj festivala: BTC, d.d.

9. 3. Pantha Du Prince: Conference of Trees, Nemčija, Norveška

13. 5. Koncert ob odprtju 36. festivala Druga godba

Generalna pokroviteljica abonmaja Glasbe sveta: Zavarovalnica Triglav d.d.

Cene abonmaja 75, 80, 100, 110, 60* €

Abonma Ad hoc

Abonma, ki ga sestavite sami iz glasbene, gledališke in plesne programske ponudbe; razen koncertov Zlatega abonmaja in prireditev zunanjih organizatorjev.

Od seštevka rednih cen ob hkratnem nakupu vstopnic Ad hoc odštejemo abonmajski popust: od šest do deset predstav 20 %, več kot deset 25 %.

Moj prvi abonma

Od 5. do 10. leta

30. 11. Peter in volk

23. 12. Mehurčki

11. 1. Kosovirja na leteči žlici

8. 2. Afriški živalski raj

7. 3. Kako zorijo ježevci

18. 4. Na dvorišču

Darilo abonentom: Zverjasec in Zverjašček, film

Cena abonmaja 38

Abonma Ivan

Od 11. do 15. leta
30. 11. Pesem o Odiseju

14. 12. Snežna kraljica

18. 1. SLO blues

22. 2. Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa

22. 3. Večer srečnih začetkov #3: miti, stvarjenja

9. 4. Moj lajf

Dariloabonentom:vstopnica za razstavo Ideja
Cena abonmaja 38

Abonma Cankar

Za dijake, študente in starejše

16. 10. DE-SET

28. 12. Cirque Eloize: Hotel

januarja – termin po izbiri 2020

8. 2. Solistika

22. 3. Večer srečnih začetkov #3: miti, stvarjenja

Po vsaki predstavi pogovor z ustvarjalci

Dariloabonentom:vstopnica za razstavo Ideja
Cena abonmaja 49

Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, življenjska zavarovalnica Ljubljana

Napovedujemo

ČE, 7., in PE, 8. novembra, ob 19.30

Modri I in II ter za izven

Prebujenje narave

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Jacek Kaspszyk

Solistka: Natalie Clein, violončelo

Program: E. Elgar, G. Mahler

Gallusova dvorana, 12, 18, 23, 28, 10*

SO, 9. novembra, ob 20. uri 

Naši filmi doma, premiera digitalno restavrirane kopije filma

Ne joči, Peter

Režija: France Štiglic

V sodelovanju s Slovenskim filmskim centrom

Linhartova dvorana, 6, 5`5* €

NE, 10. novembra, ob 20. uri

Mef in NOB

Ma ne že spet … Mef

Linhartova dvorana, 17, 20, 14*

TO, 12. novembra, ob 20. uri

Gnus, besede in reči

Gledališka predstava

Produkcija: APT – Anton Podbevšek Teater
Linhartova dvorana, 12, 15, 10*

Od SR, 13., do NE, 24. novembra

30. Ljubljanski mednarodni filmski festival – Liffe

http://www.liffe.si; predprodaja vstopnic: od 23. oktobra

Glavni pokrovitelj festivala: Telekom Slovenije, d.d.

Medijska pokrovitelja: Delo, d.o.o., Europlakat

Spletni medijski pokrovitelj: MMC RTV SLO

Cankarjev dom, Kino Bežigrad, Kinodvor, Kino Komuna, Slovenska kinoteka, Maribox (MB), Kino Metropol (CE), Anton Podbevšek Teater (NM)

SR, 20. novembra, ob 19.30

Srebrni abonma

Alexander Gadjiev klavir

Program: F. Liszt, F. Chopin, A. Skrjabin, O. Messiaen, B. Bartók

Pokrovitelj koncert: Energetika Ljubljana

Gallusova dvorana, 24, 20, 18, 15, 14* €

ČE, 21., in PE, 22. novembra, ob 19.30

Oranžni I in II ter za izven

Pozdrav iz Egipta

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: James Judd

Solistka: Jasminka Stančul, klavir

Program: L. van Beethoven, C. Saint-Saëns, R. Schumann

Gallusova dvorana, 12, 18, 23, 28, 10*


PO, 25. novembra, ob 19.30

Abonma Veličastnih 7
Balet SNG Maribor: Hora-Cantata
Koreografija: Edward Clug, Mauro Bigonzzeti
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana

Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga

Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa

Gallusova dvorana,, 15, 18, 20, 24

Od TO, 26. novembra, do NE, 1. decembra

35. Slovenski knjižni sejem

http://www.knjiznisejem.si 

Prirejata: Zbornica knjižnih založnikov in knjigotržcev pri GZS in CD

Prostori CD, prost vstop

ČE, 28., in PE, 29. novembra, ob 19.30

Modri I in II ter za izven

Hommage à Mozart

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Olari Elts

Solistka: Eldbjørg Hemsing, violina

Program: D. Smirnov, D. Šostakovič, V. Silvestrov, W. A. Mozart

Gallusova dvorana, 12, 18, 23, 28, 10*

PO, 9., in TO, 10. decembra, ob 19.30

Vlado Kreslin: Kreslinovanje

Gallusova dvorana, 21, 25, 29, 34, 17*

TO, 31. decembra, ob 20. uri

Amira & Bojan Z

Klub CD, 32 (s kozarcem pijače)

SO, 28., in PO, 30., ob 19.30, NE, 29., ob 18., TO, 31. decembra, ob 20. uri

Abonma Veličastnih 7 in izven

Cirque Éloize: Hotel

Umetniški vodja: Jeannot Painchaud; režija: Emmanuel Guillaume
Akrobacije, ples in glasba v živo, umetniški cirkus za vse generacije
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7 Petrol d.d., Ljubljana

Pokroviteljica predstave: Lekarna Ljubljana

Medijska pokroviteljica abonmaja: Sobotna priloga

Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa

Gallusova dvorana, 19, 22, 26, 30, 34, 19* €; silvestrska predstava 25, 29, 34, 38 € (s kozarcem pijače); popusti za družine

usova dvorana, 19, 22, 26, 30, 34, 19* €; silvestrska predstava 25, 29, 34, 38 € (s kozarcem pijače); popusti za družine

Oddajte komentar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Komentirate prijavljeni s svojim WordPress.com računom. Odjava /  Spremeni )

Google photo

Komentirate prijavljeni s svojim Google računom. Odjava /  Spremeni )

Twitter picture

Komentirate prijavljeni s svojim Twitter računom. Odjava /  Spremeni )

Facebook photo

Komentirate prijavljeni s svojim Facebook računom. Odjava /  Spremeni )

Connecting to %s