1. januarja 2020 v Sloveniji 2.095.861 prebivalcev; število tujih državljanov se je povečalo na 7,5 %

Kot je objavljeno na spletni stran SURS – Statistični urad RS je 1. januarja 2020 Slovenija imela 2.095.861 prebivalcev ali 15.000 več kot eno leto prej. Število državljanov Slovenije se je v letu 2019 zmanjšalo, število tujih državljanov pa povečalo; njihov delež se je zvišal na 7,5 %.

Manj državljanov Slovenije, več tujih državljanov – Po podatkih Statističnega urada RS se je število prebivalcev Slovenije v letu 2019 povečalo za 14.953, pri čemer se je število državljanov Slovenije zmanjšalo za približno 3.200, število tujih državljanov pa se je povečalo za blizu 18.200 (13,1 %). 1. januarja 2020 je 156.351 tujcev predstavljalo 7,5 % vseh prebivalcev Slovenije./Objavo priredil: Janez Temlin/Foto: arhiv LN


Upadanje deleža žensk med tujimi državljani –
Prebivalstvo Slovenije je 1. januarja 2020 sestavljalo 1.051.066 moških in 1.044.795 žensk. Delež žensk med državljani Slovenije je znašal 51,2 % (ta delež sicer zelo počasi upada že vrsto let); med tujimi državljani pa je bilo žensk 33,4 % (po večletni rasti se je ta delež od 1. januarja 2018 znižal za 1,9 odstotne točke).

  Prebivalci po spolu, občine, Slovenija, 1. januar 2020
Spol – SKUPAJMoškiŽenske
SLOVENIJA209586110510661044795
Ajdovščina1941899659453
Ankaran/Ancarano322415611663
Apače353317651768
Beltinci805940274032
Benedikt261513351280
Bistrica ob Sotli1336661675
Bled786839173951
Bloke1564846718
Bohinj514526022543
Borovnica457923342245
Bovec307315191554
Braslovče563928522787
Brda561928232796
Brezovica1267163506321
Brežice240511201612035
Cankova1734844890
Celje495402493724603
Cerklje na Gorenjskem776939123857
Cerknica1158058995681
Cerkno454723192228
Cerkvenjak20831115968
Cirkulane234512711074
Črenšovci396819791989
Črna na Koroškem328516711614
Črnomelj1424172626979
Destrnik264313571286
Divača421322112002
Dobje949465484
Dobrepolje387820491829
Dobrna223411361098
Dobrova – Polhov Gradec780039403860
Dobrovnik/Dobronak1284622662
Dol pri Ljubljani631031313179
Dolenjske Toplice355318021751
Domžale366751815118524
Dornava290215011401
Dravograd888444484436
Duplek699634683528
Gorenja vas – Poljane755738393718
Gorišnica411221082004
Gorje273813721366
Gornja Radgona841742184199
Gornji Grad247612321244
Gornji Petrovci19959931002
Grad204210151027
Grosuplje213141103210282
Hajdina387919771902
Hoče – Slivnica1175361365617
Hodoš/Hodos353178175
Horjul302415131511
Hrastnik911345004613
Hrpelje – Kozina460423722232
Idrija1181160195792
Ig761738633754
Ilirska Bistrica1329767386559
Ivančna Gorica1700887638245
Izola/Isola1648682618225
Jesenice213401085310487
Jezersko625311314
Juršinci238012271153
Kamnik299251493814987
Kanal529126842607
Kidričevo654132123329
Kobarid405220452007
Kobilje542275267
Kočevje1567478147860
Komen352917711758
Komenda638732263161
Koper/Capodistria526302602726603
Kostanjevica na Krki243212201212
Kostel635334301
Kozje298915191470
Kranj570652869128374
Kranjska Gora522526372588
Križevci353718151722
Krško262241346412760
Kungota472424252299
Kuzma1573766807
Laško1306765216546
Lenart850242874215
Lendava/Lendva1042651795247
Litija1549977967703
Ljubljana295504143866151638
Ljubno255012891261
Ljutomer1126856385630
Log – Dragomer365618241832
Logatec1439673357061
Loška dolina375719351822
Loški Potok1789908881
Lovrenc na Pohorju296315241439
Luče1448733715
Lukovica589029922898
Majšperk405621251931
Makole20101022988
Maribor1126825583156851
Markovci403919972042
Medvode1682984008429
Mengeš827940714208
Metlika847043804090
Mežica359518671728
Miklavž na Dravskem polju692935553374
Miren – Kostanjevica497725112466
Mirna264913391310
Mirna Peč298815281460
Mislinja456622822284
Mokronog – Trebelno308915471542
Moravče544927132736
Moravske Toplice583729062931
Mozirje415020412109
Murska Sobota1875889589800
Muta341417311683
Naklo538427172667
Nazarje263913371302
Nova Gorica318841602115863
Novo mesto375871895818629
Odranci1632818814
Oplotnica413721122025
Ormož1190659745932
Osilnica353199154
Pesnica741038013609
Piran/Pirano1767687118965
Pivka620132402961
Podčetrtek344617791667
Podlehnik1801908893
Podvelka233912061133
Poljčane444921612288
Polzela625830563202
Postojna1644283298113
Prebold510325622541
Preddvor371418151899
Prevalje679934063393
Ptuj235301187711653
Puconci587329012972
Rače – Fram753137703761
Radeče413920332106
Radenci511225312581
Radlje ob Dravi616931363033
Radovljica1907293479725
Ravne na Koroškem1134858455503
Razkrižje1277655622
Rečica ob Savinji232212431079
Renče – Vogrsko437122062165
Ribnica952748684659
Ribnica na Pohorju1116565551
Rogaška Slatina1113256855447
Rogašovci302414911533
Rogatec310615741532
Ruše701735543463
Selnica ob Dravi449322942199
Semič386419941870
Sevnica1764291028540
Sežana1355168866665
Slovenj Gradec1659183388253
Slovenska Bistrica258271293012897
Slovenske Konjice1504277627280
Sodražica218511081077
Solčava513257256
Središče ob Dravi1902939963
Starše404620122034
Straža393620491887
Sveta Ana229411511143
Sveta Trojica v Slov. goricah210110891012
Sveti Andraž v Slov. goricah1180618562
Sveti Jurij ob Ščavnici278213871395
Sveti Jurij v Slov. goricah209810841014
Sveti Tomaž1988998990
Šalovci1380698682
Šempeter – Vrtojba629231333159
Šenčur881444804334
Šentilj835141554196
Šentjernej719936493550
Šentjur1922596959530
Šentrupert296917731196
Škocjan335217511601
Škofja Loka232971150111796
Škofljica1157758135764
Šmarje pri Jelšah1027151285143
Šmarješke Toplice346217771685
Šmartno ob Paki326516531612
Šmartno pri Litiji564228672775
Šoštanj878444924292
Štore452923652164
Tabor1669855814
Tišina397019522018
Tolmin1100355625441
Trbovlje1610579238182
Trebnje1313368206313
Trnovska vas1366689677
Trzin394019761964
Tržič1496174537508
Turnišče314515581587
Velenje336561720816448
Velika Polana1392702690
Velike Lašče441022552155
Veržej1325664661
Videm562530002625
Vipava570328692834
Vitanje227212041068
Vodice498525282457
Vojnik890744874420
Vransko262413191305
Vrhnika1752988238706
Vuzenica264913331316
Zagorje ob Savi1643981988241
Zavrč1479827652
Zreče655033963154
Žalec214921082510667
Železniki672034943226
Žetale1309696613
Žiri493324842449
Žirovnica439421912203
Žužemberk470223792323
Vir: SURS

Oddajte komentar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Komentirate prijavljeni s svojim WordPress.com računom. Odjava /  Spremeni )

Google photo

Komentirate prijavljeni s svojim Google računom. Odjava /  Spremeni )

Twitter picture

Komentirate prijavljeni s svojim Twitter računom. Odjava /  Spremeni )

Facebook photo

Komentirate prijavljeni s svojim Facebook računom. Odjava /  Spremeni )

Connecting to %s