Avstralec Patty Mills slovenske košarkarje “prikrajšal” za medaljo

Ljubljana/Tokio, 7. avgust 2021 – Izjemni Avstralec Patty Mills je na tekmi za bronasto medaljo proti Sloveniji dosegel 42 točk in Avstraliji s soigralci zagotovil skupno zmago z izidom 107:93. Slovenije je tako ostala brez medalje na svojih prvih olimpijskih igrah in zasedla žal nehvaležno četrto mesto.

Velja športno dodati, da je Slovenija zaostajala večji del tekme, vodila je le v kratkih obdobjih uvodne in druge četrtine, v drugem polčasu pa vseskozi zaostajala za Avstralci, kar pomeni, da je zmaga Avstralije več kot zaslužena.

Nekateri športni navdušenci bodo trdili, da je osvojeno četrto mesto, vredno kot medalja. Ne, je le odličen dosežek naših izjemnih košarkarjev, kar jim zagotavlja osvojitev četrtega mesta med dvanajstimi košarkarskimi reprezentancami, ki so si zagotovile nastop na letošnjih olimpijskih igrah.

Dejstvo je, da naš virtuoz Luka Dončić, danes pač ni uspel »svojega ansambla« »zdirigirati«, da bi ta igral na zmagovalni ravni. Je pa res, da je razlog za današnji poraz kriva tudi »dirigentska palica« sodnikov na tekmi proti Franciji, ki so zagotovo iztirili virtuoza Luko Dončića in celoten ansambel Slovenije, ki je bil danes pač razglašen. To pa ne pomeni, da je dosežek Avstralcev kakor koli vprašljiv. Nasprotno, je vreden športnega poklona.

In še to! Slovenski košarkarji se v Slovenijo vračajo jutri, 8. avgusta, predvidoma ob 17.30. uri, ko naj bi letalo z našimi košarkarji pristalo na brniškem letališču. Kljub današnjemu porazu si zaslužijo sprejem, vreden izjemne ekipe in srčnih športnikov, ki so s ponosom na prvih zgodovinskih Olimpijskih igrah zastopali Slovenijo. Sodeč, kdo vse je nastopal na OI, in tudi, katere reprezentance se na olimpijske igre sploh niso uvrstile, je doseženo četrto mesto naših košarkarjev izjemen dosežek.

Finale: Zlata medalja: ZDA : Srebrna medalja: FRANCIJA  87:82

Tekma za 3. mesto: Bronasta medalja: AVSTRALIJA : 4. mesto: Slovenija 107:93

In še vse slovenske uvrstitve na OI v Tokiu 2020

ZLATA MEDALJA: Benjamin Savšek, kajak in kanu, C-1; Primož Roglič, kolesarstvo, kronometer; Janja Garnbret, športno plezanje

SREBRNA MEDALJA: Tina Trstenjak, judo, do 63 kg

BRONASTA MEDALJA: Tadej Pogačar, kolesarstvo, cestna dirka

– 4. mesto: Košarkarska reprezentanca

– 5. mesto: Kaja Kajzer, judo, do 57 kg

– 5. mesto: Ivan Konrad Trajković, tekvondo, nad 80 kg

– 5. mesto: Kristjan Čeh, met diska

– 5. mesto: Tina Mrak in Veronika Macarol, jadranje, 470

– 5. mesto: Tina Šutej, atletika, skok ob palici