
Velika Britanija, ki teoretično ni več članica EU (tudi njeni evropski poslanci so glasovali za priznavanje Juana Guaidója), bi šla še dlje. Ta je prepričana, da bi morala iti Unija še korak dlje in sprejeti dodatne sankcije za ključne ljudi v venezuelski vladi. Za to je sicer potreben konsenz znotraj Unije.
Kot je znano so ZDA v torek že sprejele sveže sankcije zoper Venezuelo, s katerimi bodo dodatno omejile njeno možnost prodaje nafte in najverjetneje še zmanjšale uvoz osnovnih dobrin, kot so hrana in zdravila, kar bi še poslabšalo humanitarno krizo, ki vlada v Venezueli.
Da je sedanji predsednik Nicolás Maduro res nevreden položaja predsednika države drži, in sicer zato, kar počne Maduro, nima nič skupnega z demokracijo. A to počenjajo tudi voditelji v večjem delu Afrike, pa ne samo tam, a tam Evropska unija ne poseže po takšnih odločitvah.
A to še ne pomeni, da si Evropski parlament, ki še sploh ni čisti samostojni odločevalec, brez Sveta Evropske unije, za tovrstne primere zdaj dovoljuje samostojno odločitev v tovrstnih primerih. Celo več, Evropski parlament si brez potrditve v Svetu Evropske unije jemlje pravico, da odstavlja predsednike drugih držav in postavlja v drugih državah na položaje ljudi, čeprav so se ti odločili za samooklicanje, ker s tem soglašajo ZDA.
Ta odločitev Evropskega parlamenta je še en dokaz, da je Evropska unija res marioneta ZDA./J.T