Pomembno je vedeti! Opažena lažna predstavljanja goljufov kot uslužbencev Finančne uprave

Slovenija, 11. februar 2025 – Finančna uprava opozarja, na izvedbo prevar, pri katerih se goljufi poslužujejo lažnega predstavljana kot uslužbenci v imenu verodostojnega, v tem primeri, da so uslužbenci Finančne uprave.

Zato Finančna uprava ponovno poudarja, da mora biti za vsakršno odmero davka ali carin, izterjava morebitnega dolga vedno izdan informativni izračun, odločba ali sklep, ki vam mora biti predhodno vročen (fizično ali po eDavkih). Že z doslednim upoštevanjem tega preprostega pravila boste lahko onemogočili prevarantom, da se dokopljejo do vaših prihrankov, še sporočajo iz Finančne uprave.

Ob tem dodajo, da želijo opozoriti na naraščajoče primere prevar, kjer zlonamerni napadalci v procesu prevare uporabljajo lažno identiteto uslužbencev Finančne uprave.

Seznanjeni so tudi s primerom zavezanca, ki je prevarantom večkrat nakazal večji znesek denarja. Ko je zavezanec po določenem času vseeno podvomil o resničnosti trditev goljufov, je informacije o njihovi dejanski zaposlitvi želel preveriti pri sami Finančni upravi, pri čemer pa je poizvedbo v vednost posredoval tudi »lažnim« uslužbencem. Ti so ga v želji po nadaljevanju finančnega izčrpavanja poskusili prevarati celo z lažnim odgovorom, kjer so ga v imenu »lažne« Finančne uprave želeli prepričati, da gre za resnične uslužbence in postopke.

Da se to ne bi primerilo tudi vam, Finančna uprava Republike Slovenije opozarja vse zavezance, ki meniji, da so bili deležni postopkovno spornih zahtev in s tem prevarantskih postopkov, da lahko vsak tako njihovo zahtevo do obrezancev preverijo pri njih, morajo takšna dejanja takoj prijaviti tudi policiji./LN/ Vir za objavo Furs/Fotografija le ponazoritvena/

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.